Mała czarna

Mała czarna

“Filiżanka czarnej kawy z ukrytym na dnie cierniem, na lenistwo dla zabawy, filiżanka codziennie i częściej”

Słowa Agnieszki Osieckiej były inspiracją naszej przygody z kawą odkąd jako miłośnicy “małej czarnej” zaczęliśmy eksperymentować z zaprzyjaźnioną krakowską palarnią kawy w poszukiwaniu smaku i wysokiej jakości świeżopalonej kawy. Owocem tych poszukiwań są dostępne w naszym sklepie on line mieszanki arabik oraz arabik z robustą indyjską, które kupicie tylko u nas.

Nasz cel to naturalna i świeża kawa, idealna do przygotowania po kilkunastu dniach od wyprażenia: dobrze jest przeczekać ten okres, aby mógł odgazować z ziaren nadmiar dwutlenku węgla. Właśnie dlatego kawę dostarczamy naszym klientom najczęściej dwa, trzy tygodnie po wypaleniu. Kawa mielona przygotowywana jest na konkretne zamówienie z naszego sklepu online. Na każdej naszej kawie znajdziecie dokładny skład oraz datę jej wypalenia.

Nasza kawa to mieszanki czystych arabik oraz arabik w połączeniu z robustą indyjską w różnych proporcjach.

Jeśli szukasz aromatycznej, ale łagodnej kawy postaw na 100% arabiki: delikatne owocowo-orzechowe aromaty w gęstym naparze ze świeżych arabik. Jeśli oczekujesz od kawy dużej zawartości kofeiny, wybierz arabikę z robustą bo to kawa idealna na poranne, szybkie pobudzenie. Jeśli masz młynek wybierz kawę ziarnistą, aby zmielić ją tuż przed przygotowaniem. Chcesz wypróbować? Wybierz opcję 250 gram i dopasuj ją do własnego rytmu dnia:


100% arabika,

80% arabika 20% robusta,

70% arabika 30% robusta