W kuchennej szafce

W kuchennej szafce

Caffe Wasyl tworzyliśmy z myślą o sprzedaży produktów korzystnie wpływających na stan naszego zdrowia, naturalnego pochodzenia, bez konserwantów i dodatków syntetycznych oraz jak najmniej przetworzonych. Znajdziecie u nas m.in. tradycyjnie wypalaną kawę oraz wysokiej jakości świeże herbaty bogate w witaminy i mikroelementy dzięki dodatkom klasy premium.

Polecamy także kategorię Zioła i Suplementy w której można znaleźć proste, naturalne sposoby na codzienne dolegliwości jak np. problemy trawienne: kwiat wrzosu, czy osłabienie organizmu: owoc baobabu.

W Przyprawach królują zaś takie rarytasy jak Oregano prosto z Peru czy przyprawa do rosołu bez glutaminianu sodu która w połączeniu z kozieradką uwydatnia naturalny smak domowego rosołu bez konieczności użycia wzmacniaczy smaku. Przyprawy pakujemy w większe torebki niż te zazwyczaj dostępne w sklepach (50, 100 i więcej gram) dlatego możemy zaproponować Państwu atrakcyjne ceny za wysokiej jakości, świeże przyprawy.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.

owoc baobabu

Baobab wykorzystywany jest powszechnie przez rdzennych mieszkańców Afryki, również w celach leczniczych. Właściwości antyoksydacyjne, przeciwzapalne, antybakteryjne owoców baobabu potwierdza nowoczesna medycyna. Ze względu na bardzo wysokie stężenie witaminy C i potencjał przeciwutleniający uznano je za tzw superfood.

Owoce baobabu zawierają sześciokrotnie więcej witaminy C niż pomarańcze i więcej wapnia niż mleko. Dzięki temu korzystnie wpływają na kości i stan uzębienia, wzmacniają ściany naczyń krwionośnych oraz pozwalają czuć się pewnie w okresie przeziębienia i grypy. Są bogatym źródłem antyoksydantów. Miąższ baobabu w proszku dostarcza również ogromnych ilości błonnika, który przyspiesza metabolizm i korzystnie wpływa na układ pokarmowy.

 

kwiat wrzosu

Wrzos zwyczajny (pospolity) to roślina, której kwiaty podziwiamy już wczesną jesienią. Porasta łąki i polany lasów, okolice wyrębów, laski brzozowe i sosnowe, urozmaicając chłodną kolorystykę krajobrazu. Niewielu z nas jednak wie, że oprócz walorów estetycznych, ten zwyczajny wrzos jest także ziołem i ma zastosowanie w fitoterapii. Napar z wrzosu m.in skutecznie wspiera układ trawienny po obfitym posiłku, jest bogaty we flawonoidy (kwercytyna i mirycetyna), kwasy organiczne, olejki eteryczne, potas oraz krzem.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję Regulamin i Polityke prywatności